top of page

            Aşağıda gördüğünüz projeler, çeşitli dijital araçlar, websiteleri ve uluslararası iş birlikleriyle gerçekleştirilmiştir. Bu projelerde kurulan iş birlikleri hala devam etmektedir. Şayet siz de proje ortağı olmak, bir iş birliği geliştirmek, ya da var olan bir proje fikrinizi gerçekleştirmek istiyorsanız bana “Tanışalım” bölümünden yazabilirsiniz.

English Language Club / Dream in English

2017-2018 yılları arasında Finlandiya, Jyväskylä şehrinde yer alan Kortepohja Okulu'nda Türk, Hint ve Uygur Türkü İngilizce öğretmenleri olarak, yönerge dili İngilizce olan 1. ve 2. , 3. ve 4. birleştirilmiş sınıflarına giden öğrencilerle, bu öğrencilerin velileri ve öğretmenleriyle yapılan anketler, SWOT analizi ve gözlemler sonucunda gerekli raporlar hazırlanıp İngilizce destek ihtiyacı saptanmış ve okuldan sonra bir İngilizce Kulübü açma kararı yönetimin de onayıyla alınmıştır. 3 ay boyunca 1. ve 2. sınıflarla İngilizce Drama dersleri yapılırken 3. ve 4. sınıflar ile İngilizce Hikaye dersleri yapılmıştır. Dersler üç öğretmenle birlikte çocukların ihtiyaçlarına göre planlanmış ve Jyväskylä Üniversitesi eğitim danışmanları tarafından onaylanmıştır. Yapılan dersler sonucunda proje başında hedeflenen İngilizce destek sağlanmış ve öğrencilerin İngilizce dilini kullanımında pozitif bir ilerleme sağlanmıştır. 

Dream in English Project.png

One for All, All for One

2019-2020 yılları arasında da devam eden Covid 19 salgını, bu süreçte evde eğitim gören çocukları sosyal ve duygusal açıdan etkilemeye devam ediyordu. Bu yıl da gerçekleşecek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklar evde kutlamak zorunda kalacaklardı. Bu nedenle YÖM Okulları'nda öğrenim gören 3. sınıf öğrencileri ve yaşıtları Hindistan'dan ve İtalya'dan öğrencilerle birlikte birbirlerine motive edici mektuplar yazdılar. İngilizce dilini ise birbirlerine ulaşmada bir araç olarak kullandılar. 3 ülkeden öğrenciler tarafından yazılan 40 farklı mektup bir dijital kitap haline getirildi ve öğrencilerin hayatlarına kalıcı ve yüzlerinde gülümseme bırakan bir anı olarak tarihe geçti.
*Dijital kitaba aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Screen Shot 2021-11-15 at 21.11.03.png

23 April National Sovereignty and Children's Day

2019-2020 yılı tüm dünya çocuklarını Covid 19 salgını nedeniyle evden eğitim alma zorunluluğunu kılmıştır. Çocukların sosyal ve duygusal açıdan oldukça yalnızlık çektiği bu yılda Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan'ı bir bayram gibi kutlayabilmek adına YÖM Okulu'nda öğrenim gören Türk çocukları, yaştaşları Hindistan ve İtalya'dan öğrencilerle birlikte birbirlerine İngilizce kaydettikleri konuşmalar, şarkılar, mektuplar aracılığıyla tavsiye verip, destek olmuşlar ve bu vesileyle de bu önemli günü öğretmenlerinin de desteğiyle kutlamışlardır. Öğrencilerin kaydettiği İngilizce konuşmalara, şarkılara ve mektuplara süpervizörlük verilmiş ve tüm bu çalışmalar bir video olarak yayınlanmıştır. Bu video İtalya'dan katılım sağlayan öğrencilerin öğrenim gördüğü devlet okulunun sitesinde de yayınlanmıştır. 
*Videoya aşadığaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Screen Shot 2021-11-15 at 21.02.35.png

Empatico 

2018 yılında, EMPATICO (tüm dünyada öğretmenleri ve öğrencileri senkron yayınlarla bir araya getirmeyi sağlayan bir dijital araç) ile Hindistan'dan TGES 1. ve 2. sınıf öğrencileri ile YÖM Okulları 3. sınıf öğrencileri aynı anda sınıf ortamlarında online ders yapmışlar, ülkelerini, okullarını tanıtmışlar ve kültürel alış verişlerini İngilizce dilini aktif kullarak sağlamışlardır.

empatico.jpeg
bottom of page